menu
Moje Kontokoszykszukaj
nasze sklepy: Warszawa, Katowice
Kela - Kiana - bambusowa stolnica - 48 x 38 cm

Kela - Kiana - bambusowa stolnica

48 × 38 cm

139,90 zł

szybka wysyłka
Zassenhaus - Eco Line - bambusowy blok do krojenia - 39 x 39 x 4,5 cm

Zassenhaus - Eco Line - bambusowy blok do krojenia

39 × 39 × 4,5 cm

177,90 zł

szybka wysyłka
Zassenhaus - stolnica - wymiary: 43,5 x 32 cm

Zassenhaus - stolnica

wymiary: 43,5 × 32 cm

183,90 zł

Kaiser - KAISERflex Red - silikonowa stolnica - wymiary: 60 x 40 cm

Kaiser - KAISERflex Red - silikonowa stolnica

wymiary: 60 × 40 cm

123,19 zł

Mastrad - silikonowa stolnica - wymiary: 40 x 60 cm

Mastrad - silikonowa stolnica

wymiary: 40 × 60 cm

113,01 zł

szybka wysyłka
Mastrad - silikonowa stolnica / papier do pieczenia - wymiary: 40 x 30 cm

Mastrad - silikonowa stolnica / papier do pieczenia

wymiary: 40 × 30 cm

73,86 zł

szybka wysyłka
Mastrad - silikonowa stolnica / papier do pieczenia - wymiary: 40 x 30 cm

Mastrad - silikonowa stolnica / papier do pieczenia

wymiary: 40 × 30 cm

94,90 zł

szybka wysyłka

Co mają ze sobą wspólnego słodkie wypieki, domowa pizza, kluski i pierogi? Wszystkie przed przygotowaniem wymagają obróbki ciasta. Zagniatanie, wałkowanie, porcjowanie – te czynności wymagają posypania powierzchni roboczej mąką, aby ciasto się nie kleiło. Aby uchronić kuchnię przed nadmiernym bałaganem, warto zainwestować w stolnicę.

Stolnice silikonowe

Stolnice silikonowe to najlepsze rozwiązanie w małej kuchni. Po użyciu wystarczy zwinąć stolnicę w rulon i schować do szuflady. A odpowiednio mały rozmiar silikonowej stolnicy sprawia, że pełni ona również funkcję wielorazowego papieru do pieczenia. Kolejnym udogodnieniem silikonowych stolnic są nadrukowane miarki a czasem także obrazkowe przepisy na najpopularniejsze rodzaje ciast jak ciasto francuskie, kruche czy na pizzę.
Trzeba jednak pamiętać, że na silikonowych stolnicach nie można kroić ostrym nożem.

Stolnice drewniane

Tradycyjna, drewniana stolnica posłuży przez wiele lat. Jej obniżona krawędź umieszczona na brzegu blatu utrzyma ją nieruchomo podczas nawet intensywnego wałkowania. Niektóre stolnice wykonane z drewna mogą posłużyć także jako bloki do krojenia, co czyni je uniwersalnymi powierzchniami roboczymi do każdej kuchni.

Jakie drewno jest najlepsze na stolnicę?

Wybór odpowiedniego drewna na stolnicę kuchenną zależy od kilku czynników, takich jak odporność na zarysowania, trwałość, brak intensywnych olejków zapachowych, łatwość czyszczenia i estetyka. Oto kilka rodzajów drewna, które są często wybierane na stolnice kuchenne:

 • Dąb jest to bardzo twardy i trwały rodzaj drewna, który jest odporny na zarysowania i uszkodzenia. Dąb jest również naturalnie odporny na bakterie.
 • Buk to wyjątkowo popularne drewno na stolnice, szczególnie w Europie. Jest twardy, ale jednocześnie elastyczny, co czyni go odpornym na pęknięcia.
 • Kauczukowiec zwany także drewnem hevea, jest często wykorzystywany do produkcji stolnic kuchennych. Jest to rodzaj drewna twardego (twardego na tyle by radzić sobie z cięciem nożem, ale jednocześnie na tyle miękkiego, aby nie tępić krawędzi noża) oraz bezzapachowego, co czyni go odpowiednim wyborem do intensywnego użytku w kuchni.
  Dodatkowo drewno kauczukowca jest gładkie i nieporowate, co utrudnia rozwój bakterii.
  Stolnica z drewna kauczukowego jest dobrym, zrównoważonym wyborem, gdyż kauczukowce są drzewami, które po wyczerpaniu produkcji kauczuku (po około 30 latach) są wycinane i zastępowane nowymi drzewami. Wykorzystanie tego drewna do produkcji stolnic to sposób na dodatkowe wykorzystanie ścinanych drzew.
 • Bambus to coraz popularniejszy wybór materiału na stolnice kuchenne, głównie z powodu swojej trwałości, estetyki i zrównoważonego charakteru.
  Bambus jest jedną z najszybciej rosnących roślin na świecie, co czyni go bardzo ekologicznym wyborem. W przeciwieństwie do drzew, które potrzebują dziesiątek lat na wzrost, bambus jest w stanie osiągnąć dojrzałość w ciągu kilku lat.
  Jest to drewno niezwykle twarde i wytrzymałe, odporne na zarysowania i pęknięcia, co czyni go idealnym do cięcia i siekania.
  Bambus jest naturalnie antybakteryjny, co pomaga zapobiegać wzrostowi bakterii i pleśni, co jest szczególnie ważne w kuchni.
  Bambus ma estetyczny, ciepły, naturalny wygląd.

Każda drewniana stolnica wymaga odpowiedniej pielęgnacji, w tym regularnego czyszczenia i olejowania, aby zachować jej wygląd i funkcjonalność.

Stolnice stalowe

Rozwiązaniem najczęściej wybieranym przez profesjonalistów jest stolnica ze stalli nierdzewnej – higieniczna i łatwa w czyszczeniu, co czyni z niej także odpowiednie podłoże do pracy z mięsem czy rybami. Stalowa stolnica jest akcesorium praktycznie niezniszczalnym, odpornym na temperatury, dzięki czemu można na niej bezpiecznie umieszczać gorące garnki i patelnie, odpornym na plamy – nie wchłania soków z mięsa czy buraków, doskonale nadaje się do pracy z wilgotnymi lub barwiącymi składnikami.


inspiracje i ciekawostki z naszego bloga

bądź na bieżąco

otrzymuj naszą gazetkę z informacjami o nowościach i promocjach

Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc