menu
Moje Kontokoszykszukaj
nasze sklepy: Warszawa, Katowice
Spring - Culinox - miska kuchenna - średnica: 20 cm

Spring - Culinox - miska kuchenna

średnica: 20 cm

579,90 zł

szybka wysyłka
Joseph Joseph - Nest - zestaw misek i miarek kuchennych - 9 elementów

Joseph Joseph - Nest - zestaw misek i miarek kuchennych

9 elementów

654,41 zł

WMF - misa do miksowania z pokrywą - pojemność: 2,5 l

WMF - misa do miksowania z pokrywą

pojemność: 2,5 l

148,20 zł

Joseph Joseph - Nest - zestaw misek i miarek kuchennych - 9 elementów

Joseph Joseph - Nest - zestaw misek i miarek kuchennych

9 elementów

246,00 – 284,71 zł

4 kolory do wyboru
 
wielokolorowywielokolorowy
 
pokaż szczegóły
RIG-TIG - miski kuchenne

RIG-TIG - miski kuchenne

117,00 – 188,00 zł

3 pojemności do wyboru
1,5 l
2,5 l
3,5 l
3 kolory do wyboru
 
 
 
pokaż szczegóły
WMF - Gourmet - 4 miski kuchenne - stalowe, średnice: 16, 18, 22, 24 cm
chwilowo niedostępne

WMF - Gourmet - 4 miski kuchenne

stalowe, średnice: 16, 18, 22, 24 cm

210,59 zł

pokaż szczegóły

Miska to jedno z podstawowych naczyń potrzebnych piekarzowi, zarówno amatorowi piekącemu w domu jak i profesjonaliście. Przydatne są nie tylko duże misy pozwalające na mieszanie ciasta mikserem czy wyrabianie chleba, ale także mniejsze miski do ubijania jajek czy wymieszania kremu. Chcąc przygotować ulubione słodkości dla całej rodziny czy upiec świeże, domowe pieczywo staramy się najróżniejsze składniki połączyć w jednolitą masę, dlatego warto zaopatrzyć się w pojemną i wytrzymałą miskę.

Trudno jest mieć za dużo misek. Miski plastikowe czy porządna dzieża powinny być dostępne w każdej kuchni. Używane są nie tylko podczas pieczenia, ale i gotowania, do mieszania składników na sałatki, przygotowywania dodatków, sosów i posypek. Dlatego w naszej ofercie znajdują się miski wszelkiego rodzaju, plastikowe, szklane, metalowe i ceramiczne, małe i duże, a także zestawy – szeroka oferta misek kuchennych pozwoli każdemu dobrać odpowiednie wyposażenie do swojego stylu gotowania.

Dlaczego warto mieć pod ręką miskę podczas pieczenia?

  • Podczas pieczenia ciast i chlebów, miska jest niezbędna do wygodnego połączenia wszystkich składników. Duża misa daje wystarczającą przestrzeń do mieszania, umożliwiając składnikom dokładne połączenie się ze sobą.
  • W przypadku pieczenia chleba, często używana jest dzieża do fermentacji ciasta. W tym przypadku znowu warto zaopatrzyć się w dużą dzieżę, która daje ciastu miejsce do wzrostu i rozszerzania się, zanim trafi do pieca.
  • Miska służy również jako miejsce, w którym ciasto może odpocząć przed lub po rozwałkowaniu. To daje czas na rozwinięcie się glutenu i uelastycznienie ciasta, co przekłada się na lepszą strukturę gotowego wypieku.
    Niektóre ciasta muszą odpocząć przez dłuższy czas (na przykład ciasto na pizzę), ceramiczna miska jest idealnym miejscem do przeprowadzenia tego procesu. Można ją przykryć folią lub ściereczką i umieścić w chłodnym miejscu do odpoczynku.
  • Miski pomagają ograniczyć bałagan w kuchni. Dzięki temu, że wszystko odbywa się w jednym miejscu, jest mniej naczyń do mycia i mniej szans na rozsypywanie składników po całej kuchni.
  • Również podczas ubijania kremów do ciast miska jest niezastąpionym akcesorium. A jeśli krem jest na bazie jajek i dodatkowo wymaga utrzymania podwyższonej temperatury czy wręcz ubijania na parze, to najlepszym wyborem będzie miska ze stali nierdzewnej. Metal dobrze przewodzi ciepło, co pozwala na równomierny rozkład temperatury i zapobiega przegrzewaniu składników.

Miski plastikowe

Ten rodzaj misek jest niezwykle praktyczny ze względu na wszechstronność materiału.

Plastikowe miski są zazwyczaj trwałe i odporne na stłuczenia. Są mniej podatne na uszkodzenia niż miseczki wykonane z ceramiki czy szkła, co czyni je bardziej wytrzymałymi i długotrwałymi.
lekkie, co ułatwia ich przenoszenie i manewrowanie nimi w kuchni. Są zatem wygodne w użytkowaniu, zwłaszcza dla osób, które mają ograniczoną siłę rąk lub problemy z poruszaniem się.

Miski plastikowe są zazwyczaj łatwe do czyszczenia. Mogą być myte zarówno ręcznie, jak i w zmywarce, co jest wygodne i oszczędza czas.

Plastikowe miski i miseczki są wszechstronne i mogą być wykorzystywane do różnych celów w kuchni. Mogą służyć jako miseczki do mieszania, mierzenia składników, przechowywania żywności czy serwowania dań.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie plastiki są równe i niektóre mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie lub środowisko. Dlatego warto wybierać plastikowe miseczki wykonane z materiałów bezpiecznych dla żywności, które nie uwalniają szkodliwych substancji pod wpływem ciepła czy kontaktu z żywnością.

Dzieża

Dzieża jest tradycyjnym określeniem na naczynie do rozczyniania mąki i wyrastania ciasta na chleb.
Dawniej wykonywana była głównie z drewnianych klepek.
Dzisiaj dzieża oznacza po prostu pojemnik lub naczynie używane do przygotowania i wyrabiania ciasta. Jest to zazwyczaj duża miska o głębokim kształcie, wykonana z metalu, szkła, ceramiki lub plastiku.


inspiracje i ciekawostki z naszego bloga

bądź na bieżąco

otrzymuj naszą gazetkę z informacjami o nowościach i promocjach

Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc