menu
Moje Kontokoszykszukaj
nasze sklepy: Warszawa
Miyabi - 5000MCD 67 - japońskie noże kuchenneMiyabi - 5000MCD 67 - japońskie noże kuchenneMiyabi - 5000MCD 67 - japońskie noże kuchenneMiyabi - 5000MCD 67 - japońskie noże kuchenneMiyabi - 5000MCD 67 - japońskie noże kuchenneMiyabi - 5000MCD 67 - japońskie noże kuchenne
Miyabi - 5000MCD 67 - japońskie noże kuchenne
Miyabi - 5000MCD 67 - japońskie noże kuchenne
Miyabi - 5000MCD 67 - japońskie noże kuchenne
Miyabi - 5000MCD 67 - japońskie noże kuchenne
Miyabi - 5000MCD 67 - japońskie noże kuchenne
Miyabi - 5000MCD 67 - japońskie noże kuchenne

Miyabi to japońskie noże inspirowane tradycyjnymi samurajskimi mieczami – nie tylko idealnie ostrymi, lecz także zachwycającymi wyglądem. Wytwarzane w Japonii odznaczają się doskonałą jakością i precyzją wykonania, a także wyjątkowym designem – doceniają je zarówno profesjonalni szefowie kuchni, jak i amatorzy gotowania na całym świecie.

czytaj dalej

Miyabi - 5000MCD 67 - japoński nóż do warzyw i owoców Shotoh - długość ostrza: 13 cm

5000MCD 67 - japoński nóż do warzyw i owoców Shotoh

długość ostrza: 13 cm

nr katalogowy
Miyabi 34400-131-0
1574,12 zł
tylko 1 sztuka dostępna
wysyłka w najbliższy czwartek
dostawa gratis
Miyabi - 5000MCD 67 - japoński nóż do filetowania Sujihiki - długość: 24 cm

5000MCD 67 - japoński nóż do filetowania Sujihiki

długość: 24 cm

nr katalogowy
Miyabi 34400-241-0
2209,15 zł
produkt jest czasowo niedostępny
Miyabi - 5000MCD 67 - japoński nóż szefa kuchni Gyutoh - długość ostrza: 20 cm

5000MCD 67 - japoński nóż szefa kuchni Gyutoh

długość ostrza: 20 cm

nr katalogowy
Miyabi 34401-201-0
2299,00 zł
tylko 1 sztuka dostępna
wysyłka w najbliższy czwartek
dostawa gratis
Miyabi - 5000MCD 67 - japoński nóż szefa kuchni Gyutoh - długość ostrza: 24 cm

5000MCD 67 - japoński nóż szefa kuchni Gyutoh

długość ostrza: 24 cm

nr katalogowy
Miyabi 34401-241-0
2399,00 zł
tylko 3 sztuki dostępne
wysyłka w najbliższy czwartek
dostawa gratis
Miyabi - 5000MCD 67 - japoński nóż Santoku - długość ostrza: 18 cm

5000MCD 67 - japoński nóż Santoku

długość ostrza: 18 cm

nr katalogowy
Miyabi 34404-181-0
2495,88 zł
tylko 2 sztuki dostępne
wysyłka w najbliższy czwartek
dostawa gratis
Miyabi - 5000MCD 67 - japoński nóż do pieczywa - długość ostrza: 24 cm

5000MCD 67 - japoński nóż do pieczywa

długość ostrza: 24 cm

nr katalogowy
Miyabi 34406-241-0
2209,15 zł
produkt jest czasowo niedostępny

Ręcznie kute noże ze stali damasceńskiej.

Miyabi to japońskie noże inspirowane tradycyjnymi samurajskimi mieczami – nie tylko idealnie ostrymi, lecz także zachwycającymi wyglądem. Wytwarzane w Japonii odznaczają się doskonałą jakością i precyzją wykonania, a także wyjątkowym designem – doceniają je zarówno profesjonalni szefowie kuchni, jak i amatorzy gotowania na całym świecie.

Kolekcja 5000MCD 67 obejmuje ekskluzywne narzędzia kuchenne wykonane ze 132 warstw stali damasceńskiej oraz trwałego drewna jesionowego. Noże o ostrzu skalpela, idealnym wyważeniu i ergonomii zadowolą nawet najbardziej wymagających szefów kuchni, a ich imponujący wygląd czyni je małymi dziełami sztuki użytkowej.

Charakterystyka:
  • rdzeń ostrza wykonany ze stali proszkowej MicroCarbide pokrywają 132 warstwy stali damasceńskiej
  • ostrze hartowane w procesie ICE-hardening, który polega na utwardzaniu w temperaturze -196°C, co gwarantuje niebywałą twardość
  • rękojeść z drewna jesionowego w odcieniu głębokiego brązu, o przekroju w kształcie litery D, dobrze leży w dłoni, zapewniając komfort użytkowania

o marce Miyabi

Japońska marka Miyabi, zdając sobie sprawę, że wyjątkowy wygląd noży to za mało, postawiła na niezwykłą ostrość dzięki proszkowej stali Microcabridge. Do tego potrzebna była wielowiekowa wiedza mistrzów kowalstwa, połączona z nowoczesną metalurgią. Powstała kuźnia, która była w stanie przeprowadzić wszystkie niezbędne procesy technologiczne, aby stworzyć noże o ostrości dorównującej, a nawet przewyższającej klasyczne japońskie noże.

Miyabi – niesamowita ostrość

Marka Miyabi osiągnęła coś, czego trudno będzie powtórzyć. W nowoczesnej kuźni w Seki powstają noże, które swoją jakością i ostrością konkurują z nożami kosztującymi kilka czy kilkanaście tysięcy złotych za sztukę. Przykładem może być linia 132-warstowych noży Miyabi 5000 MCD Black. Najdroższy nóż z tej serii kosztuje około 2800 zł (dane z 2024 roku), a specjaliści twierdzą, że jego cena powinna być 2-3 razy wyższa. To właśnie jest fenomen marki Miyabi – potrafi tworzyć wyjątkowe noże w przystępnych cenach.

Marka, która ciągle się rozwija

Miyabi nieustannie poszukuje nowych rozwiązań i zaskakuje. Co jakiś czas pojawiają się niepowtarzalne noże, które zdobywają uznanie na całym świecie dzięki perfekcji wykonania, niezwykłej ostrości czy twardości stali, prawie dorównującej twardości diamentu. Wszystkie te noże są wytwarzane ręcznie. To nie jest kosmiczna technologia, ale klasyczna, wysokowęglowa stal, która przekroczyła swoje standardowe właściwości, stając się lepsza i ostrzejsza.

Wyjątkowość marki Miyabi polega na tym, że jest całkowicie japońska, mimo że jej właścicielem jest niemiecki koncern Zwilling (jeden z największych koncernów na świecie, założony w 1731 roku). Wielowiekowa japońska wiedza na temat kucia noży, wsparta zasobami potężnego koncernu, pozwoliła marce Miyabi rozwijać się i w spektakularny sposób poszerzyć pojęcie japońskiego noża.

twardość ostrza66 HRC
materiałstal damasceńska
drewno jesionowe
gwarancja30 lat

recenzje produktu

Jakość noża doskonała, zgodna z deklaracją producenta.

,

obsługa miła, czas dostawy ekspresowy.
nóż , można powiedzieć, że zakupiłem go specjalnie do krojenia zimno wędzonych wędlin w cieniutkie plasterki. zbyt dużo go jeszcze nie używam. Póki co sprawdza sie znakomicie, plasterki wychodzą cieniutkie niczym pergamin.

,

Nóż łączy wysokie walory estetyczne z perfekcją techniczną – zdecydowanie wart rekomendacji.

,

spełnił oczekiwania, produkt zgodny z opisem na stonie

,

Genialny nóż wart każdej ceny!

,

Zamówiony nóż spełnił moje oczekiwania w 100% ! Jestem zachwycony i podziwiam go przy każdej okazji. To prawdziwe dzieło sztuki rzemieślniczej – po prostu cudeńko !! Sposób realizacji zamówienia oceniam na 5+! Szczerze polecam FIDE !

,


inspiracje i ciekawostki z naszego bloga

bądź na bieżąco

otrzymuj naszą gazetkę z informacjami o nowościach i promocjach

Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc