pojemność: 1,2 l
1999,00 zł
256,62 – 311,21 zł
pojemność: 1,5 l
506,22 – 545,22 zł
pojemność: 1,7 l
545,22 – 584,22 zł
389,00 – 435,00 zł
pojemność: 1,5 l
299,00 zł
pojemność: 1,5 l; wykończenie z różowego złota
339,00 zł
pojemność: 1,5 l
339,00 zł
pojemność: 1,5 l
299,00 zł
czajnik elektryczny
249,00 zł
pojemność: 1,0 l
599,00 zł
Polacy znajdują się w pierwszej dziesiątce największych konsumentów herbaty na świecie. Wstawienie wody na herbatę to niewątpliwie jedna z najczęstszych czynności kuchennych w naszym kraju. Dawniej w tym celu trzeba było ustawić czajnik na kuchence i pilnować go lub czekać na gwizdek. Dziś, dzięki rozpowszechnieniu się czajników elektrycznych, woda może zostać zagotowana za naciśnięciem przycisku – nawet takiego w smartfonie – a czajnik sam się później wyłączy.
Kubek gorącego napoju to część obowiązkowa niejednej strefy komfortu. Dla wielu osób absurdem jest myśl o rozpoczęciu produktywnego dnia pracy bez pobudzającej mocy kawy. Uspokajająca zielona herbata, poprawiająca humor gorąca czekolada, doskonale pasująca do marmurkowego ciasta Earl Grey – przeżycia te rozpoczynają się od podgrzania wody. Dlatego pozornie tak zwyczajne małe AGD jak czajniki elektryczne są nieodzownym elementem wielu kuchni.
Większość wysokiej jakości czajników elektrycznych wyposażona jest w udogodnienia pozwalające na wygodne użytkowanie. Obrotowa podstawa 360° umożliwia odstawienie czajnika z dowolnej strony. Pozwala to na wstawienie go ze zręcznością odpowiadającą stawianiu klasycznego czajnika na kuchence. Płaska grzałka przyśpiesza podgrzewanie i zapobiega osadzaniu się trudnego do wyczyszczenia kamienia.
Prawie wszystkie czajniki elektryczne wyposażone są w diodę informującą o ich działaniu. Wystarczy więc jedno spojrzenie by odpowiedzieć na rodzące się czasem pytanie „czy na pewno wstawiłem wodę?” Umieszczony przy dzióbku filtr do kamienia zapewnia dodatkową klarowność parzonemu napojowi, a wskaźnik poziomu wody ułatwi ocenę przy napełnianiu.
Pojemność czajnika elektrycznego to ważna kwestia, która powinna wpłynąć na wybór podczas zakupów. Jeśli czajnik będzie za mały, może okazać się niezbędne częstsze gotowanie herbaty, co oznacza większe zużycie energii. Natomiast za duży czajnik niepotrzebnie wydłuży czas oczekiwania na gorącą wodę. Dlatego przed zakupem zalecamy zwrócenie uwagi na to, ilu domowników potrzebuje kubka gorącej wody – i jak często.
Nie należy również zapominać o wyglądzie. Każda gospodyni pragnie, aby jej kuchnia prezentowała się pięknie i pasowała do jej gustu. Dlatego czajniki elektryczne okraszone są wieloma designami. Smukłe i eleganckie, nowoczesne i minimalistyczne, reprezentujące styl retro, dostępne w kilku kolorach, a nawet takie ze szklanymi ściankami: producenci prześcigają się z pomysłami na najciekawiej prezentujące się czajniki elektryczne. Są też czajniki należące do większych kolekcji małych AGD, w których przypadku spójność z innymi urządzeniami może mieć decydujące znaczenie.
Czajniki elektryczne występują w wielu formach, dlatego warto zapoznać się z ich rodzajami przed zakupem. Dobór odpowiedniego urządzenia do swoich potrzeb pozwoli przez długi czas cieszyć się oferowanymi przez nie udogodnieniami i zapobiegnie rozczarowaniom.
Aby ułatwić Państwu wybór podzieliliśmy oferowane przez nas czajniki elektryczne na następujące rodzaje:
To rozwiązanie dla tych, którzy nie potrzebują wyszukanych rozwiązań. W ich przypadku nalanie wody i naciśnięcie przycisku to wszystko, co należy zrobić, aby niedługo potem cieszyć się gorącym napojem. Oczywiście nadal pozostają kwestie mocy, pojemności i estetyki.
Urządzenia te najbardziej przypadną do gustu smakoszom. Mało który susz herbaciany odkrywa pełnię swojego smaku we wrzątku. Oczywiście jest także kwestia parzenia kawy, która również ma swoją optymalną temperaturę w zależności od rodzaju.
Miłośnicy herbaty, którym zdarzają się chwile rozproszenia, czasem zapominają o swoim naparze. Torebka pozostaje w kubku o wiele za długo i napój robi się mocny i gorzki. Czajnik z zaparzaczem do herbaty to rozwiązanie, które pozwoli zawsze cieszyć się smaczną i odpowiednio przygotowaną herbatą. Zaparzacze takie najczęściej także są wyposażone w możliwość regulacji temperatury, zdarzają im się także funkcje takie jak wybór intensywności naparu i podtrzymywanie ciepła. Pozwolą więc cieszyć się idealnym smakiem również zapominalskim.
Wymienione tutaj rodzaje to nie wszystkie typy czajników elektrycznych. W sprzedaży dostępne są także np. elektryczne czajniki z długimi, wąskimi dzióbkami do zalewania kawy (tak zwana „gęsia szyjka”). Fani nowinek technologicznych poszukiwać mogą zaawansowanych rozwiązań, takich jak czajniki wyposażone w sterowanie smartfonem czy wielofunkcyjne urządzenia, które nie tylko zagotują wodę, ale także odkażą butelkę dla dziecka i podgrzeją znajdujące się w niej jedzenie.
Funkcje czajników elektrycznych mogą także spełniać dyspensery do gorącej wody. Tego typu urządzenie zazwyczaj pozwala na precyzyjne napełnianie kubków czy szklanek, posłuży więc nie tylko do parzenia kawy lub herbaty, ale także do dokładnego stosowania się do przepisów. Dyspenser będzie najlepszym zastępcą czajnika elektrycznego w kuchniach osób, które lubią wygodę i odchodzenie od konwencji.
Wrzątek rzadko sprzyja rozwinięciu pełni smaku w naparze. Czarną herbatę rzeczywiście możemy zalać wodą o temperaturze sięgającej prawie 100°C, ale już herbaty białe wymagają niższej temperatury. Herbaty zielone, w zależności od rodzaju, powinny być parzone w temperaturze od 50°C do 90°C, dlatego właśnie wielbiciele herbat z krajów dalekiego wschodu mogą zechcieć, aby w ich kuchni stanęło urządzenie, które odpowiednio podgrzeje wodę.
Tutaj do akcji wkroczyć może czajnik elektryczny z regulacją temperatury. Urządzenie takie ma możliwość wyboru, do jakiej temperatury ma zostać podgrzana woda. Dzięki temu herbata lub kawa mogą zostać zalane od razu po wyłączeniu się czajnika. Nie trzeba będzie czekać aż woda ostygnie i mieć nadzieję, że temperatura jest odpowiednia, jak miałoby to miejsce w przypadku zwykłych czajników elektrycznych. Bardziej zaawansowane modele posiadają wyświetlacz pokazujący bieżącą temperaturę.
Dzięki specjalnej grzałce czajniki elektryczne gotują wodę znacznie szybciej niż ich klasyczne odpowiedniki. W sklepach urządzeniom tym prawie zawsze towarzyszy informacja przedstawiająca moc grzałki. Cecha ta jest odpowiedzialna za czas gotowania wody, a także za pobór energii elektrycznej.
Warto dobrać do swojej kuchni czajnik o odpowiedniej mocy grzałki, aby nie zużywać nadmiernie dużo energii, ale też nie czekać zbyt długo na zagotowanie wody. Optymalną mocą i pojemnością dla czajnika, z którego korzystać będą 2-3 osoby, jest około 1800 – 2200 watów i 1,5 litra. Urządzenia takie zagotują wodę w około 3 minuty.
Najbardziej zaawansowane czajniki wyposażone są w łączność Blueetooth umożliwiającą sterowanie smartfonem. Wiąże się to z pobraniem na telefon specjalnej aplikacji, która umożliwi komunikację z czajnikiem. Zazwyczaj aplikacje takie pozwalają nie tylko na włączenie czajnika na odległość, ale także wybranie temperatury i sprawdzenie poziomu napełnienia.
Jeżeli czajnik wyposażony jest w dodatkowe funkcje, takie jak parzenie herbaty, połączenie z telefonem może uczynić obsługę dużo wygodniejszą. Budowa czajnika elektrycznego zwykle ogranicza możliwość dodania rozbudowanego panelu kontrolnego. Połączenie czajnika z telefonem sprawi, że nie będzie konieczne zaglądanie do instrukcji, gdyż aplikacja może okazać się dużo bardziej intuicyjna. Wszystko jednak zależy od gustu użytkownika. Są osoby, które wolą unikać zbyt zaawansowanej technologii – te zdecydują się na prosty czajnik bezprzewodowy pozbawiony łączności.
W produkcji czajników elektrycznych wykorzystuje się kilka materiałów. W przypadku akcesoriów z wyższej półki dominuje stal nierdzewna, zdarza się także szkło, tworzywo sztuczne, a nawet ceramika. Zastosowanie stali nierdzewnej jest bardzo częste dzięki połączeniu zalet najpopularniejszych materiałów.
Czajniki z tworzywa sztucznego są najlżejsze, jednak te wykonane ze stali nierdzewnej nie są dużo cięższe, a są całkowicie neutralne dla smaku gotowanej wody. Ceramika popularna jest dzięki swojej wartości estetycznej, ale projektanci najlepszych marek nie pozostają daleko w tyle przy tworzeniu czajników ze stali nierdzewnej.
Szkło jest cięższym surowcem, ale pozwala na unikalny wygląd czajnika. Zazwyczaj jest jednak łączone ze stalą nierdzewną, zwłaszcza, że z materiału tego wykonana jest także płaska grzałka płytowa.
W naszej ofercie przedstawiamy Państwu szeroki wybór czajników elektrycznych, mamy więc nadzieję, że każdemu uda się znaleźć odpowiedni model dla siebie. Jeśli wciąż nie możesz zdecydować się na czajnik elektryczny, sprawdź, jak wybierali inni nasi klienci przeglądając ranking czajników elektrycznych.