menu
Moje Kontokoszykszukaj
nasze sklepy: Warszawa, Katowice
Global - akcesoria kuchenne

akcesoria kuchenne

noże kuchenne

noże kuchenne

Global - ostrzałki, bloki, torby i osłony na noże

ostrzałki, bloki, torby na noże


nowości Global

Japońska marka Global od lat cieszy się zasłużoną renomą na całym świecie. Charakterystyczną „kropkowaną” rękojeść noża możemy zobaczyć w dłoni szefa kuchni prowadzącego nasz ulubiony program kulinarny lub w domu przyjaciela, który jest zapalonym kucharzem-amatorem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wysokiej klasy noże kuchenne uzupełniły wyposażenie również Twojej kuchni.

Choć kolekcja noży kuchennych Ni jest nowością na rynku, to już teraz doceniana jest przez profesjonalistów. Przyczynia się do tego przede wszystkim doskonałe wyważenie i rękojeść umożliwiająca pewny chwyt ułatwiający precyzyjne krojenie. Każda kuchnia może stać się profesjonalnym środowiskiem dzięki japońskiej marce Global.

Przedstawiamy całą kolekcję nowości japońskiego producenta Global, który od ponad trzydziestu lat specjalizuje się w produkcji i udoskonalaniu noży kuchennych i akcesoriów do ich ostrzenia i przechowywania. Charakterystyczne, kute z jednego kawałka stali nierdzewnej noże pewnie leżą w dłoni i są łatwe w czyszczeniu. Oprócz nowych noży, ostrzałek i szczypiec prezentujemy także zestawy, dzięki którym jednym zakupem wyposażysz swoją kuchnię w komplet ostrzy do każdego zadania.


bestsellery Global

Global - G - zestaw nóż kucharza i ostrzałka - długość ostrza: 20 cm

Global - G - zestaw nóż kucharza i ostrzałka

długość ostrza: 20 cm

559,00 zł

szybka wysyłka
Global - G - nóż kucharza i pęseta kuchenna - długość ostrza: 20 cm

Global - G - nóż kucharza i pęseta kuchenna

długość ostrza: 20 cm

599,00 zł

Global - G - zestaw nóż kucharza i ostrzałka - długość ostrza: 20 cm

Global - G - zestaw nóż kucharza i ostrzałka

długość ostrza: 20 cm

559,00 zł

szybka wysyłka
Global - G - nóż kucharza - długość ostrza: 24 cm

Global - G - nóż kucharza

długość ostrza: 24 cm

679,00 zł

Global - G - nóż do porcjowania - długość ostrza: 24 cm

Global - G - nóż do porcjowania

długość ostrza: 24 cm

499,00 zł

szybka wysyłka
Global - G - nóż kucharza - długość ostrza: 20 cm

Global - G - nóż kucharza

długość ostrza: 20 cm

439,00 zł

Global - G - nóż do plastrowania - długość ostrza: 31 cm

Global - G - nóż do plastrowania

długość ostrza: 31 cm

499,00 zł

Global - G - nóż do wykrawania - długość ostrza: 16 cm

Global - G - nóż do wykrawania

długość ostrza: 16 cm

429,00 zł

Global - G - nóż do pieczywa - długość ostrza: 20 cm

Global - G - nóż do pieczywa

długość ostrza: 20 cm

439,00 zł

szybka wysyłka
Global - G - nóż rzeźnicki - długość ostrza: 18 cm

Global - G - nóż rzeźnicki

długość ostrza: 18 cm

429,00 zł


Noże Global, zaprojektowane w 1985 roku przez światowej sławy designera Komina Yamadę, to pierwsze w historii noże o jednolitej konstrukcji. W całości wykonane z jednego kawałka kutej stali nierdzewnej, rozwiązują problem osadzania się resztek produktów w łączeniu klingi i uchwytu, są bardzo higieniczne i łatwe w czyszczeniu.

Noże są wykonane z opatentowanej przez produkującą je fabrykę Yoshikin wysokowęglowej stali nierdzewnej CROMOVA 18, która zawiera 18% chromu, molibden i wanad. Materiał poddawany jest najpierw obróbce cieplnej w temperaturze 1000ºC, następnie obróbce podzerowej – w temperaturze -80ºC, po czym ponownie jest nagrzewany. Proces wymrażania powoduje wzrost twardości stali do poziomu 56-58 w skali C Rockwella, dzięki czemu nóż bardzo długo zachowuje ostrość i jest wyjątkowo odporny na korozję i przebarwienia.

Ponadto noże Global wyróżnia wypukły szlif klingi, widoczny w jej przekroju poprzecznym. Takie rozwiązanie sprawia, że ostrze kroi o wiele skuteczniej, a krojone produkty nie przystają do noża. Charakterystyczne, zawsze idealnie wyważone rękojeści, pokryte regularnymi żłobieniami nie ślizgają się w dłoni, zapewniając komfort użytkowania.

Global to nie tylko noże – logiem tej marki sygnowane są również wysokiej jakości akcesoria kuchenne, ułatwiające codzienną pracę w kuchni.

Noże Global zdobyły uznanie zawodowych kucharzy i amatorów domowego gotowania, są także laureatami prestiżowych nagród m. in. Good Design, Desing PLUS czy Japanesque Modern 100.


bądź na bieżąco

otrzymuj naszą gazetkę z informacjami o nowościach i promocjach

Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc