menu
Moje Kontokoszykszukaj
nasze sklepy: Warszawa, Katowice

Porcelana Villeroy&Boch to sztandarowy produkt tego niemieckiego producenta. Od ponad 250 lat zastawa stołowa sygnowana dwoma nazwiskami twórców firmy jest symbolem dobrego stylu, pięknego wzornictwa oraz najwyższej jakości.

Villeroy & Boch – firma z bogatymi tradycjami – specjalizuje się w produkcji porcelanowej zastawy stołowej. Wszystkie produkty wykonane są z porcelany premium lub porcelany kostnej, czyli najszlachetniejszej odmiany tego materiału. Marka Villeroy wciąż poszerza swoją ofertę i dostosowuje się do najnowszych trendów. Co roku wprowadza nowe kolekcje, wzory i zdobienia, jednak jednocześnie nie rezygnuje ze sprawdzonej klasyki. Najstarsza ze sprzedawanych obecnie serii swoją premierę miała w 1768 roku!

Porcelana Villeroy & Boch – Ceramika premium

Na swój sztandarowy produkt Villeroy & Boch wybrał porcelanę, czyli ceramikę, którą cechuje bardzo wysoka jakość. Powszechnie uważa się, że porcelana została wynaleziona w Chinach w VII w. Jest ona wytwarzana z mieszanki glinki kaolinowej ze skaleniem i kwarcem. Produkty niemieckiego producenta są w większości szkliwione, tak więc materiał wypalany jest w temperaturze sięgającej nawet 1460°C. To, czym wyróżnia się porcelana Villeroy & Boch to kunszt oraz precyzja wykonania, a także odpowiedni materiał, który przez wiele lat użytkowania prezentuje się wyjątkowo i okazale. To właśnie dlatego porcelana tej marki uznawana jest za produkty z kategorii premium.

Innowacyjna ceramika z fabryki w opactwie

Ciekawostką jest to, że Jean-François Boch wnuk założyciela marki Villeroych & Boch wynalazł techniki, które zrewolucjonizowały produkcję ceramiki. Swój warsztat oraz fabrykę założył w opuszczonej fabryce opactwa znajdującego się w miejscowości Mettlach.
Ówczesną produkcję porcelany moglibyśmy zaliczyć do ekologicznych. Wynika to z faktu, że Jean-François Boch wykorzystał w fabryce energię otrzymywaną z siły przepływającego w pobliżu jego warsztatu potoku.

Rozwój techniki produkcji porcelany Villeroy & Boch

Jean-François Boch był też wynalazcą. Jego praca nad doskonaleniem produkcji porcelany Villeroy & Boch zaowocowała budową pirometru. Urządzenie mierzące w bezdotykowy sposób temperaturę umożliwiło rzemieślnikom regulację temperatury w piecu. Rozwiązało to problem, z którym borykali się wszyscy ówcześni producenci porcelany premium. Dużo większa kontrola nad temperaturą wypiekanej ceramiki sprawiła, że porcelana Villeroy & Boch, w krótkim czasie uzyskała miano ceramiki najwyższej jakości.

Nowe wzory i kolekcje porcelany

W miarę rozwoju firmy Bocha rozwijano też kolejne etapy produkcji porcelany. Pojawiały się nowe kolekcje, ale liczba produktów w ofercie systematycznie się zwiększała. Aby sprostać zainteresowaniu klientów, wprowadzono urządzenia, które automatycznie wycinały jednakowe elementy z kawałków gliny. Tak przygotowany materiał mógł być potem szybko i łatwo wykorzystywany przy dalszych etapach produkcji.

W 1824 fabryka Villeroy & Boch w Mettlach została rozbudowana o pracownię miedziorytu i grawerowania. Wykorzystanie nowej metody pozwoliło na masową produkcję detali ceramicznych. Równocześnie ułatwiło także nanoszenie graficznych wzorów na porcelanie, która do tej pory była zdobiona ręcznie.

Niemal wszystkie kolekcje Villeroy & Boch porcelany obejmują podstawową zastawę obiadową oraz komplet kawowy. Niektóre z serii zostały rozszerzone o dodatkowe elementy. Możemy więc rozbudować podstawowy serwis o m.in. misy i półmiski do serwowania, dekoracyjne akcesoria (jak np. wazony czy świeczniki) lub naczynia specjalnie dedykowane np. do potraw kuchni azjatyckiej.
Pośród bogatej oferty produktów dostępne są też filiżanki i kubki z limitowanych serii. Mogą one stanowić idealny pomysł na prezent lub z uwagi na swój unikalny charakter, produkt kolekcjonerski lub dekoracyjny.

Klasyczna biała porcelana, a może z niebieskim wzorem lub kwiatami?

Kolekcje porcelany Villeroy & Boch są bardzo zróżnicowane pod kątem wzornictwa. Znajdują się wśród nich serie klasyczne, o prostych, tradycyjnych formach, wykonane z białej porcelany. Jedną z najprostszych, a z drugiej strony popularnych kolekcji jest kolekcja Royal. Niektóre serie oprócz białego wariantu występują także w wersjach z geometrycznymi lub roślinnymi dekorami. Te najbardziej eleganckie zestawy na specjalne okazje często mają zdobienia wykonane prawdziwym złotem lub platyną.

Kolekcje w stylu „country” przywodzą na myśl wakacje na wsi i pełne ciepła rodzinne posiłki. Są wśród nich zarówno serie w rustykalnym, romantycznym stylu, jak i klasyczne, zdobione kwiatami i owocami. Producent w swojej ofercie posiada także proste i współczesne wzory, wykonane jednak z porcelany o ciepłym mlecznym odcieniu.

Wśród porcelany Villeroy znajdą też coś dla siebie miłośnicy współczesnego i niebanalnego designu. Nowoczesne kolekcje odznaczają się nietypowym potraktowaniem formy naczyń. Przykładem mogą być prostokątne talerze w serii Modern Grace czy bardzo charakterystyczne „zawinięcie” w kubkach i filiżankach bestsellerowej kolekcji New Wave. Niektóre kolekcje porcelany (zarówno nowoczesne, klasyczne, jak i „country”) występują również w wersjach z różnymi zdobieniami. Dzięki temu każdy może idealnie dopasować zastawę stołową do swoich indywidualnych preferencji.

Sklep internetowy Villeroy & Boch

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo największy wybór produktów z kategorii Villeroy Boch porcelana. Jesteśmy w pełni świadomi, jak delikatnym materiałem jest porcelana. Poświęcamy więc jej szczególną uwagę. Staramy się też, aby produkty wysyłane do naszych klientów były odpowiednio zapakowane. Niezależnie od tego, czy wysyłana jest jedna miseczka lub talerz, czy też cała zastawa stołowa, zamówienie traktowane jest priorytetowo. Dzięki temu dostawa i wysyłane zestawy porcelany są zawsze w pełni bezpieczne.


bądź na bieżąco

otrzymuj naszą gazetkę z informacjami o nowościach i promocjach

Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc