KuchniaJadalnia & BarSalonBiuroŁazienkaOsobisteOgródWyprzedażWielkanocPrezenty
 

Global - G - zestaw nóż kucharza i ostrzałka wodna

599,00 zł
poza zestawem
608,05 zł
tylko 5 kompletów dostępnych

wysyłka
w następną środę (26 czerwca)
dostawa gratis
nr katalogowy
Global G-291SB

Zestaw startowy kolekcji G – nóż szefa kuchni i wodna ostrzałka z dwoma krążkami.

Zestaw będzie doskonałym punktem startowym dla osoby, która chce rozpocząć swoją przygodę z nożami z kolekcji G marki Global. Uniwersalny nóż szefa kuchni świetnie sprawdzi się przy wszelkich zadaniach kuchennych – nadaje się do dzielenia tuszy, plastrowania serów i wędlin, krojenia warzyw i owoców, szatkowania ziół. Ostrzałka krążkowa pomoże w zachowaniu najwyższej jakości ostrza.

Noże G wykonane są ze stali nierdzewnej CROMOVA 18 (18% chromu, molibden i wanad), odpornej na przebarwienia i korozję; o twardości 56-58 HCR. Wypukły szlif głowni zapewnia skuteczniejsze krojenie, a krojone produkty łatwo odchodzą od noży, natomiast jednolita konstrukcja sprawia, że resztki produktów nie osadzają się na łączeniu klingi i rękojeści, dzięki czemu narzędzia są higieniczne i łatwe w czyszczeniu. Dobrze wyważona, „kropkowana” rękojeść pokryta regularnymi wgłębieniami nie ślizga się w dłoni.

Nóż szefa kuchni cieszy się ogromną popularnością wśród klientów na całym świecie, 3-krotnie zdobył tytuł Best Buy brytyjskiego magazynu konsumenckiego „Which?”. Noża nie należy myć w zmywarce. Po ręcznym umyciu zaleca się wytarcie do sucha ręcznikiem lub ściereczką.

Każdy z dwóch ceramicznych krążków ostrzałki ma swoją rolę w ostrzeniu noża – białe kółko o grubym ziarnie ostrzy klingę, a różowe, pokryte drobnym ziarnem, wygładza ją. Woda przyspiesza proces i zapobiega nagrzewaniu się stalowych głowni. W obudowie są dwie szczeliny, dzięki którym ostrza zawsze będą szlifowane pod odpowiednim kątem – w ten sposób każdy może profesjonalnie zaostrzyć noże w swojej kuchni.

Ostrzałka została zaprojektowana do pracy z nożami Global, ale można jej używać także do wszystkich innych rodzajów noży – z wyjątkiem tych o jednostronnym szlifie.

Sposób użycia ostrzałki:

  1. Wlej wodę do komory aby nawilżyć ceramiczne krążki i pozostaw ją tam na czas ostrzenia.
  2. Jedną ręką pewnie złap za uchwyt, aby urządzenie się nie ślizgało, a w drugą dłoń weź nóż, trzymając palec wskazujący na grzbiecie klingi.
  3. Kierując się sugerującymi kolejność numerami na obudowie, umieść ostrze w rowku z białym krążkiem i przesuwaj w przód i w tył: 7-8 razy w przypadku noży Global i około 15 razy dla noży innych marek. Nie naciskaj na nóż zbyt mocno.
  4. Zrób to samo dla różowego koła, aby wygładzić ostrze. Jeśli nóż nie jest jeszcze satysfakcjonująco ostry, powtórz proces zaczynając od białego krążka.
  5. Umyj nóż w gorącej wodzie i wytrzyj do sucha.
  6. Wylej wodę i opłucz ostrzałkę.

Ostrzałki wodne Global posiadają certyfikat aprobaty wydany przez CATRA – instytut badawczy w Sheffield specjalizujący się w ostrzeniu i sprawdzaniu jakości ostrych narzędzi.

nóż
długość ostrza20 cm
długość całkowita32,5 cm
materiałstal nierdzewna CROMOVA 18
ostrzałka
materiałceramika
tworzywo sztuczne
Global - G - zestaw nóż kucharza i ostrzałka wodna - długość ostrza: 20 cm
Global - G - zestaw nóż kucharza i ostrzałka wodna - długość ostrza: 20 cm

recenzje

napisz własną recenzję

zobacz równieżMoje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc