menu
Moje Kontokoszykszukaj
nasze sklepy: Warszawa, Katowice

Marka Villeroy & Boch ma na swoim koncie wiele sukcesów i chętnie je celebruje. Bestsellerowa kolekcja ozdobionych reliefem kryształów Boston zostaje uzupełniona o sztućce, które dzięki pokrytym wypukłym, diamentowym wzorem trzonkom stworzą spójną kompozycję z charakterystycznymi kielichami. Wśród nowości także podkładki pod szklanki nawiązujące do płytek z Mettlach.

Niemiecka gmina Mettlach była siedzibą założonej w XIX wieku fabryki kafelków podłogowych. Eugene Boch bazował ich projekty na rzymskich mozaikach, co w połączeniu z wysoką jakością wykonania stało się przepisem na sukces. Wkrótce płytki zdobiły luksusowe posadzki w całej Europie – znajdowały się na przykład na pokładzie „Titanica” czy w królewskim wagonie rosyjskiego cesarza Mikołaja II, którym podróżował on do Niemiec.

Dziś kafelki z Mettlach nadal zdobią podłogę w słynnej katedrze w Kolonii, natomiast inspirowane nimi podkładki Caro mogą stać się zwieńczeniem każdego stołu. Zestawy chronionych od spodu podkładek nie tylko ozdobią stół, ale także ochronią jego blat przed pobrudzeniem i porysowaniem od szklanek i kubków. Ich geometryczny charakter doskonale współgrać będzie z prezentowanymi sztućcami.

powiązane kategorie

bądź na bieżąco

otrzymuj naszą gazetkę z informacjami o nowościach i promocjach

Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc