KuchniaJadalnia & BarSalonBiuroŁazienkaOsobisteOgródWyprzedażWielkanocPrezenty
 

Alessi

Alessi to powstała w 1921 roku firma-legenda. Dzięki współpracy z ponad dwustoma wybitnymi projektantami (w tym m.in. z Philippe Starckiem, Aldo Rossim, Stefano Giovannonim, Alessandrem Mendinim, Michaelem Gravesem i wieloma innymi) zyskała miano „Włoskiej Fabryki Designu”. Wiele przedmiotów wyprodukowanych przez Alessi stało się ikonami designu, aktualnie znajdującymi się w muzeach na całym świecie. Produkty każdej z trzech marek Alessi – głównej Alessi oraz A di Alessi i Officina Alessi cechuje wysoka jakość i niebanalne wzornictwo, często uważane już za kultowe.

Charakterystyczne dla Alessi jest wykorzystywanie szlachetnej stali nierdzewnej, często w połączeniu z tworzywami sztucznymi. Od lat ’30 – pierwszych projektów Carla Alessi – po dzień dzisiejszy produkty Alessi mają niepowtarzalne formy, które są zarówno wynikiem artystycznych eksperymentów – małymi dziełami sztuki designu, jak i w pełni funkcjonalnymi akcesoriami wyposażenia kuchni, jadalni, łazienki czy salonu.
W głównej kolekcji Alessi (wciąż uaktualnianej) znajduje się wiele „kultowych” przedmiotów, jak np. wyciskacz do cytrusów Philippe’a Starcka, korkociąg Anna G. Alessandra Mendiniego czy zaprojektowany przez Michaela Gravesa czajnik z gwizdkiem w kształcie ptaszka i nawiązująca do niego cała kolekcja naczyń i akcesoriów.
Produkty Alessi są doskonałymi prezentami na każdą okazję – ich ponadczasowe, unikalne wzornictwo docenią nie tylko miłośnicy designu.

Nowości Alessi

Alessi - ponadczasowe sztućce Caccia

Alessi - ponadczasowe sztućce Caccia

Caccia to jedna z najpopularniejszych kolekcji sztućców marki Alessi. Zaprojektowana w latach 30. XX podbiła serca użytkowników i nie straciła na aktualności do dnia dzisiejszego – wyróżnia się szlachetną elegancją, która nigdy nie wychodzi z mody.


Alessi - Circus - niebanalne naczynia i akcesoria

Alessi - Circus - niebanalne naczynia i akcesoria

Zapierające dech w piersiach pokazy akrobatów, sztuczki z udziałem dzikich zwierząt, rozbawiające do łez występy klaunów… Estetyka cyrkowego show zainspirowała holenderskiego projektanta Marcela Wandersa do stworzenia niepowtarzalnej kolekcji Circus dla marki Alessi.


Alessi - oryginalne bombki Palle Presepe

Alessi - oryginalne bombki Palle Presepe

Kolekcja Palle Presepe stworzona przez włoskiego designera Marcello Jori dla marki Alessi to zabawne bombki przedstawiające bohaterów bożonarodzeniowej szopki. Dekoracje wykonane z dmuchanego szkła, ręcznie malowane łączą tradycyjne wykonanie i nowoczesną interpretację świątecznego motywu – będą niebanalną ozdobą choinki.Bestsellery Alessi

Alessi - Tonale - szklanka - pojemność: 0,2 l

Alessi - Tonale - szklanka

pojemność: 0,2 l

51,00 zł
Alessi - Ottagonale - taca - wymiary: 47 x 32 cm

Alessi - Ottagonale - taca

wymiary: 47 × 32 cm

572,00 zł
Alessi - dzbanek do herbaty - pojemność: 2,0 l

Alessi - dzbanek do herbaty

pojemność: 2,0 l

968,00 zł
Alessi - Ottagonale - dzbanek do kawy - pojemność: 1,0 l

Alessi - Ottagonale - dzbanek do kawy

pojemność: 1,0 l

528,00 zł
Alessi - Ottagonale - mlecznik - pojemność: 0,25 l

Alessi - Ottagonale - mlecznik

pojemność: 0,25 l

352,00 zł
Alessi - Ottagonale - cukiernica - pojemność: 0,3 l

Alessi - Ottagonale - cukiernica

pojemność: 0,3 l

396,00 zł
Alessi - cukiernica - pojemność: 0,4 l

Alessi - cukiernica

pojemność: 0,4 l

374,00 zł
Alessi - mlecznik - pojemność: 0,35 l

Alessi - mlecznik

pojemność: 0,35 l

330,00 zł
Alessi - Ottagonale - dzbanek do herbaty - pojemność: 0,9 l

Alessi - Ottagonale - dzbanek do herbaty

pojemność: 0,9 l

528,00 zł
Alessi - Tonale - karafka - pojemność: 0,75 l

Alessi - Tonale - karafka

pojemność: 0,75 l

128,00 zł

Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc