menu
Moje Kontokoszykszukaj
nasze sklepy: Warszawa, Katowice

nowości Skagerak

Projektanci marki Skagerak zwykli mówić, że funkcja nie wyprzedza formy, lecz idzie z nią w parze. Ten pogląd doskonale obrazuje jego kolekcja Tradition, która wbrew swojej nazwie wyłamuje się z klasycznego sposobu rozumienia mebli. Moduły ogrodowe można swobodnie łączyć w dowolnie zaprojektowaną całość – zgodnie z własną koncepcją i wymaganiami.

Kiedy nadeszło upragnione lato, mamy ochotę spędzać cały dzień, rozkoszując się słońcem. Doskonałym pomysłem wydaje się więc przeniesienie tradycyjnych, rodzinnych obiadów do ogrodu. Dzięki kolekcji mebli Ocean marki Skagerak, tej idei stanie się zadość, a posiłki zmienią się w wyczekiwane chwile relaksu.

Jak zwykle wyglądają meble ogrodowe? Surowe, oszczędne, wykonane ze stali i innych trwałych materiałów. Wygodne? Nie zawsze. Zupełnie inną drogę obrał duet Says Who. Projektanci stworzyli dla marki Skagerak produkty zupełnie inne, niż wszystkie.


Skagerak to rodzinna, duńska firma, której linia stylistyczna nawiązuje do klasycznego, skandynawskiego designu. Celem marki jest tworzenie produktów, które charakteryzują się nie tylko ponadczasową estetyką, lecz także wyjątkową trwałością – mają zbierać wspomnienia i służyć kilku pokoleniom.

Skagerak wyróżnia się na rynku bogatą gamą mebli ogrodowych, których wzory odwołują się zarówno do klasycznych jak i zupełnie nowoczesnych gustów. Najstarszą i najbardziej rozpoznawalną spośród wszystkich serii jest kolekcja Drachmann, której nazwa wywodzi się od duńskiego poety i malarza naturalistycznego. Kształt ławek i krzeseł ogrodowych nawiązuje do jednego z jego obrazów. Model zyskał już miano klasycznego, dzięki czemu niezmiennie cieszy kolejne pokolenia użytkowników, jako symbol lata spędzonego w ogrodzie. Z czasem seria została uzupełniona o inne meble, utrzymane w tej samej stylistyce.

Odwołania do duńskiej kultury idą w parze z tymi, dotyczącymi geografii. Linia Ocean została zainspirowana rodzimym klimatem: surowo zarysowanymi wybrzeżami oraz otaczającymi półwysep morzami. Połączenie szarości, bieli i brązów – towarzyszące duńskiej linii brzegowej – zostało przeniesione na serię mebli, charakteryzujących się oszczędną formą oraz wszechstronnym zastosowaniem.

W kolekcji Virkelyst natomiast zreinterpretowano propozycje słynnej, duńskiej szkoły designu z lat 50. XX wieku. W centrum zainteresowania postawiono minimalizm i funkcjonalność, uzupełnione ciepłymi brązami drewna oraz przyjaznymi materiałami.

Skagerak nie ogranicza się jedynie do ogrodów i werand, tworzy również propozycje kierowane do wnętrza domów. Doskonały przykład stanowi seria Georg, wyraźnie związana z rustykalną stylistyką dawnej, nordyckiej prowincji. Składają się na nią przyjazne, naturalne materiały: dębowe drewno, wełna i skóra, dzięki czemu każdy z elementów reinterpretuje pierwotny minimalizm dostosowując go współczesnego, duńskiego designu.

W podobnym tonie utrzymano kolekcję Nomad, która sprawia wrażenie zbudowanej szybko i niedbale, na chwilę. Za sprawą tej konwencji osiągnięto przezroczystą, minimalistyczną formę, nie zakłócającą funkcji przedmiotu. Jeśli piękno tkwi w prostocie, to Nomad najlepiej tę tendencję obrazuje.

Na meble i akcesoria Cutter na długo przyciągają uwagę. Zostały zmontowane z wielu, cienkich drewienek, co ściśle koresponduje z nazwą. Koncepcja przyciąga wzrok na długo a zastosowane materiały zmieniają się wraz z eksploatacją, nabierając charakteru.

Domowe propozycje dopełnia zarówno seria porcelanowych, przysadzistych naczyń Nordic, akcesoriów do przechowywania Fulla, modułów i przyborów kuchennych Pantry oraz terakotowych donic Edge. Bogata gama produktów marki Skagerak zawiera meble, akcesoria drewniane, naczynia, ozdoby czy tekstylia, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.


inspiracje i ciekawostki z naszego bloga

bądź na bieżąco

otrzymuj naszą gazetkę z informacjami o nowościach i promocjach

Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc