menu
Moje Kontokoszykszukaj
nasze sklepy: Warszawa, Katowice
młynki do pieprzu, soli i innych przypraw Peugeot

młynki do przypraw

akcesoria do wina i innych alkoholi Peugeot

akcesoria barowe


nowości Peugeot

Młynki do przypraw, tradycyjnie wykonywane z drewna, mogą stanowić nie tylko praktyczny, ale także dekoracyjny dodatek do jadalni. Jednak dzięki współcześniejszemu materiałowi jakim jest przejrzysty akryl, producent Peugeot oferuje także młynki, w których sama przyprawa stanowi element prezentacji.

Młynki do pieprzu i soli często pozostają na widoku – w jadalni lub w kuchni – stając się częścią charakteru i wystroju pomieszczenia. Łączące bejcowane drewno z satynową stalą nierdzewną młynki Madras marki Peugeot będą doskonałym wyborem jako uzupełnienie wnętrza o współczesnym stylu zawierającym elementy industrialnej surowości i ciepłej klasyki.

Marka Peugeot to królowa tradycyjnych młynków do przypraw. Producent pomógł w spopularyzowaniu młynków do pieprzu w Europie w drugiej połowie dziewiętnastego wieku, kiedy kucharze mieli w zwyczaju kruszyć ziarenka pieprzu z użyciem moździerzy. Nie znaczy to jednak, że wszystkie młynki do przypraw tej francuskiej marki podążają za tymi samymi konwenansami: prezentujemy młynki, które odchodzą od znanych wszystkim norm.


bestsellery Peugeot

Peugeot - Tahiti Duo - zestaw młynków do soli i pieprzu - wysokość: 20 cm

Peugeot - Tahiti Duo - zestaw młynków do soli i pieprzu

wysokość: 20 cm

388,55 zł

Peugeot - Zeli - zestaw elektrycznych młynków do soli i pieprzu - wysokość: 14 cm

Peugeot - Zeli - zestaw elektrycznych młynków do soli i pieprzu

wysokość: 14 cm

550,05 zł

Peugeot - Fidji - młynek do pieprzu - wysokość: 20 cm

Peugeot - Fidji - młynek do pieprzu

wysokość: 20 cm

293,55 zł

Peugeot - Vittel - młynek do pieprzu - wysokość: 16 cm

Peugeot - Vittel - młynek do pieprzu

wysokość: 16 cm

198,55 zł

Peugeot - Vittel - młynek do soli - wysokość: 16 cm

Peugeot - Vittel - młynek do soli

wysokość: 16 cm

198,55 zł

Peugeot - Vittel - młynek do pieprzu - wysokość: 23 cm

Peugeot - Vittel - młynek do pieprzu

wysokość: 23 cm

227,05 zł

Peugeot - Tahiti - młynek do pieprzu - wysokość: 15 cm

Peugeot - Tahiti - młynek do pieprzu

wysokość: 15 cm

160,55 zł

Peugeot - Vittel - młynek do soli - wysokość: 23 cm

Peugeot - Vittel - młynek do soli

wysokość: 23 cm

227,05 zł

Peugeot - Tahiti - młynek do pieprzu - wysokość: 20 cm

Peugeot - Tahiti - młynek do pieprzu

wysokość: 20 cm

208,05 zł

Peugeot - Fidji - młynek do soli - wysokość: 20 cm

Peugeot - Fidji - młynek do soli

wysokość: 20 cm

293,55 zł


Istniejąca już od ponad 200 lat francuska firma Peugeot produkuje jedne z najbardziej rozpoznawalnych na świecie młynków do przypraw. Cały proces twórczy, od początkowego projektu po końcowe szlify na ściankach młynków, odbywa się w miejscowości Quingey na wschodzie Francji, skąd następuje eksport do ponad 80 krajów. Duma ze swojego dziedzictwa i przywiązanie do wysokiej jakości sprawiły, że marka otrzymała certyfikat Entreprise du Patrimoine Vivant, przyznawany firmom najgodniej reprezentującym doskonałość francuskiego know-how.

Historia firmy rozpoczęła się w 1810 roku, kiedy bracia Peugeot założyli hutę stali w odziedziczonym młynie. 30 lat później powstał pierwszy produkt kuchenny marki – stalowy młynek do kawy o drewnianej obudowie. W 1874 roku wydany został pierwszy porcelanowy młynek do pieprzu, który następnie pojawił się w wielu rozmaitych wersjach – między innymi wykonanych z drewna, srebra i bakelitu (jednego z pierwszych produkowanych na dużą skalę tworzyw sztucznych). Od tamtej pory oferta marki wciąż się rozszerza wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym smakoszom.

Duma ze swojej historii i pochodzenia to nie jedyna wartość, którą reprezentuje marka Peugeot. Patrzący w przyszłość potomkowie braci Peugeot skupiają się na stylu i innowacji, chcąc jak najlepiej wspierać zarówno profesjonalnych kucharzy, jak i rodzinnych smakoszy na całym świecie. Drewno używane przy wyrobie młynków pochodzi z lasów z certyfikatem PEFC – organizacji promującej zrównoważoną gospodarkę leśną, firma dba więc nie tylko o swoich klientów, ale także o środowisko, w którym żyją.


bądź na bieżąco

otrzymuj naszą gazetkę z informacjami o nowościach i promocjach

Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc