KuchniaJadalnia & BarSalonBiuroŁazienkaOsobisteOgródWyprzedażWielkanocPrezenty
 

Villeroy & Boch - kolekcja Old Luxembourg Brindille

Zapraszamy do kontynuacji wielowiekowej tradycji podczas codziennych posiłków z zastawą Old Luxembourg Brindille producenta Villeroy & Boch. Ozdobione kobaltowym, roślinnym dekorem naczynia doskonale odnajdą się we współczesnej kuchni i jadalni, przypadając jednocześnie do gustu wielbicielom tradycji.

Sztuka ozdabiania naczyń niebieskim kolorem rozpoczęła się już w starożytnej Mezopotamii, której rzemieślnicy próbowali naśladować głęboki granat lazurytu, zwanego też „lapis lazuli” – „niebiańska skała”. Chińczycy ozdabiali porcelanę szczegółowym, kobaltowym dekorem od IX wieku naszej ery, a zwyczaj ten doprowadził do powstania znanych na całym świecie waz z okresu dynastii Ming. W Europie styl ten naśladowały słynne fajanse z Delft, a w 1768 roku bracia Boch, podążając za tą tradycją, wybrali niebieski, roślinny dekor do ozdobienia kolekcji Old Luxembourg.

W tym roku porcelana Old Luxembourg obchodzi swoje 250. urodziny – z tej okazji producent Villeroy & Boch postanowił wyjść naprzeciw wiekowemu dziedzictwu wydając nową, biało-niebieską kolekcję zastawy stołowej stworzoną według współczesnych trendów. Tak powstała seria Old Luxembourg Brindille, której niezobowiązujące, opływowe formy ozdobione są uproszczonym dekorem gałązki, dzięki czemu doskonale dopasowują się do nowoczesnych, minimalistycznych designów, zachowując przy tym atmosferę klasyki.

W kolekcji znajdują się filiżanki i talerze, które nadadzą tradycyjnego nastroju zarówno wykwintnemu posiłkowi, jak i podwieczorkowi przy herbacie ze znajomymi. Zastawa uzupełniona jest o duże, kryształowe kieliszki do wina, zaprojektowane zgodnie ze współczesnymi zwyczajami degustacji – czasze są szerokie, aby wino mogło oddychać, a zwężenie na górze dłużej zatrzymuje aromat.

     
     


Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc