menu
Moje Kontokoszykszukaj
nasze sklepy: Warszawa, Katowice

akcesoria marki WMF - rabaty do -20%

Drążone w miękkich skałach, wykonywane z wypalanej gliny, miedzi, brązu czy żelaza – naczynia kuchenne to nieodłączny element życia codziennego od tysięcy lat. Najstarsze odkryte skorupy naczyń glinianych pochodzą z Japonii i są datowane na ok. 10 000 rok p.n.e. Obecnie najpopularniejsze są naczynia kuchenne ze stali nierdzewnej, warto jednak pamiętać o tym, że stal stali nierówna. Rozwój technologii pozwala na tworzenie coraz to nowych materiałów, a topowi producenci naczyń prześcigają się w tworzeniu materiałów o jak najlepszych parametrach. Na szczególną uwagę zasługuje marka WMF, która opracowała wyjątkową stal Cromargan.

WMF - akcesoria kuchenne ze stali nierdzewnej 18/10 Cromargan

Kilka słów o marce

Prezenty na święta - skąd ta tradycja? Pomysł na prezent pod choinkęWMF to skrót od niemieckiej nazwy firmy WürttembergischeMetallwarenfabrik, co można przetłumaczyć jako Fabryka Wyrobów Metalowych z Wirtembergii. Założona w 1835 roku, szybko stała się jednym z największych na świecie producentem i eksporterem kuchennych produktów ze stali nierdzewnej. Produkty sygnowane logiem marki cieszą się popularnością od Azji po Amerykę, obecnie korzysta z nich około 100 milionów użytkowników. W Niemczech, Austrii i Szwajcarii jest sprzedażowym numerem jeden w branży. Wysoką pozycję marki podkreśla też fakt, że projektują dla niej znani designerzy m. in. prof. Wagenfeld Dieter Sieger, Ole Palsby czy Zaha Hadid. Główna produkcja odbywa się w Niemczech ‒ oznaczenie „Made in Germany” świadczy o nieprzeciętnej jakości wyrobów.

Asortyment marki WMF podzielony jest na pięć głównych kategorii związanych z czynnością, której towarzyszą: Przygotowanie, Gotowanie, Pieczenie, Jedzenie oraz Picie. W ramach tych pięciu głównych kategorii znajdziemy: drobne akcesoria kuchenne, garnki i patelnie, noże, zastawę stołową oraz sztućce, ekspresy do kawy oraz szkło.

Firma stawia na ciągły rozwój, opracowując nowe technologie, które poprawiają funkcjonalność i trwałość produktów. Jednym z owoców jej działań jest stal nierdzewna WMF Cromargan.

WMF Cromargan – niezniszczalna stal nierdzewna

Nazwa materiału powstała w wyniku połączenia dwóch słów. „Crom” odnosi się do zawartości chromu, zaś „argan” nawiązuje do łacińskiej nazwy srebra „argentum”. Przez ponad 80 lat Cromargan był uznawany za najlepszy materiał do produkcji wysokiej jakości naczyń.

Marka WMF nie spoczęła na laurach, postanawiając jeszcze ulepszyć swoją stal. W ten sposób w 2009 roku na rynku pojawił się Cromargan Protect®. Materiał ten jest wyjątkowo odporny na zarysowania, 15 razy bardziej niż jego „starszy brat”. Cromargan Protect® stał się zastrzeżonym znakiem towarowym marki WMF i jednocześnie jednym z najbardziej pożądanych artykułów w branży.

Garnki – flagowy produkt marki WMF

garnki WMF wykonane ze stali nierdzewnej CromarganDobre naczynia do gotowania to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Używane są każdego dnia, warto więc by były trwałe i solidne. Wykonane ze stali nierdzewnej Cromargan posłużą przez lata, ciesząc oko niezmiennie atrakcyjnym wyglądem. Polerowane na wysoki połysk, odporne są na matowienie i zarysowania. Materiał dodatkowo nie reaguje z kwasami oraz nie sprawia problemów z czyszczeniem – można je myć w zmywarce.

Garnki WMF wyróżnia nie tylko wyjątkowy materiał. W procesie produkcji wykorzystuje się wiele unikalnych technologii, które przyspieszają i ułatwiają przygotowywanie codziennych posiłków. Uchwyty mocowane metodą Cool+ nie nagrzewają się podczas użytkowania, niwelując ryzyko oparzenia – już nie musimy pamiętać o rękawicy kuchennej, odcedzając ziemniaki czy uchylając pokrywkę. Ponadto specjalnie wyprofilowane pokrywki Function 4 umożliwiają wygodne odcedzanie bez użycia sita czy durszlaka. Dno TransTherm równomiernie rozprowadza temperaturę, oszczędzając energię. Co więcej, umożliwia używanie garnków i patelni WMF na kuchenkach indukcyjnych.

Producent WMF pamięta również o potrzebach alergików. Z myślą o nich powstał materiał Fusiontec – pozbawiony niklu stop żelaza i minerałów. Wykonane z niego naczynia są odporne na zarysowania, nie wchodzą w reakcje z kwasami. Ponadto są objęte 30-letnią gwarancją, co jest niewątpliwie świadectwem ich wysokiej jakości.

Noże kuchenne – nowoczesna technologia dla perfekcyjnego cięcia

niezwykle ostre noże kuchenne WMF wykonane ze stali nierdzewnej CromarganZe stali Cromargan wykonuje się również noże kuchenne typu Performance Cut. Metoda ich produkcji łączy zasady tradycyjnego rzemiosła z innowacyjną technologią. Najpierw rozgrzane do czerwoności kawałki stali są obrabiane młotem przez kowala na całej swojej długości. Następnie wkłada się je do pieca, by pod wpływem obróbki cieplnej zmieniła się struktura stali – dzięki temu staje się ona wytrzymalsza, a jednocześnie bardziej podatna na szlifowanie. Precyzyjna technologia szlifowania umożliwia uzyskanie perfekcyjnego kąta naostrzenia.

Jakość ostrzy kontrolowana jest za pomocą specjalnej aparatury wyposażonej w blok papieru. Noże sprawdzane są pod kątem tego, jak głębokie cięcie można wykonać przy jego pomocy. Ostrość noży mierzona jest na pociętych paskach papieru. Jest to sposób bardzo zbliżony do tego, który przewiduje norma DIN (Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego). Ostrza typu Performance Cut dwukrotnie przewyższają tę normę.

Sztućce – trwałość i elegancja nie tylko od święta

Sztućce WMF wykonane ze stali CromarganProtect® są wyjątkowo odporne na ścieranie i zarysowania. Pozostają bez skazy, nawet przy codziennym użytkowaniu. Cechuje je odporność na działanie kwasów, nie wpływają na smak potraw. Ponadto są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Można myć je w zmywarce i nie wymagają regularnego nabłyszczania. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się pięknymi sztućcami, które wyglądają jak nowe nawet po latach użytkowania. Najwyższa jakość wyrobów oferowanych przez markę WMF sprawia, że możemy czuć się wyjątkowo każdego dnia i celebrować wspólne spotkania przy stole nie tylko przy wyjątkowych okazjach.

sztućce WMF z odpornej na zarysowania stali nierdzewnej Cromargan Protect


inspiracje i ciekawostki z naszego bloga

bądź na bieżąco

otrzymuj naszą gazetkę z informacjami o nowościach i promocjach

Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc