menu
Moje Kontokoszykszukaj
nasze sklepy: Warszawa, Katowice

Markę Bialetti stworzył Alfonso Bialetti – wynalazca ciśnieniowych zaparzaczy do kawy. Jego dzieło z biegiem lat stało się ikoną włoskiego stylu życia, wygląd kawiarki stał się też rozpoznawalny na całym świecie. Dziś nazwiskiem założyciela sygnowane są wysokiej jakości akcesoria do kawy, a firma posiada zakłady produkcyjne we Włoszech, Rumunii i Turcji, wciąż wprowadzając do branży kolejne innowacje.

Historia marki rozpoczęła się w 1919 roku, kiedy Alfonso Bialetti założył swój warsztat w Crusinallo na północy Włoch. Początkowo tworzył i sprzedawał w nim półprodukty z aluminium, warsztat jednak szybko przekształcił się w biuro designu. Firma przeszła rewolucję w 1933 roku, kiedy Alfonso wynalazł kawiarkę ciśnieniową. W 1958 kampania reklamowa spopularyzowała „Człowieczka z Wąsami”, narysowanego przez Paula Campaniego, jako symbol firmy do dziś obecny w jej logo.

Dziś firma Bialetti skupia się na wprowadzaniu piękna do codziennego życia oferując produkty do kawy nie tylko funkcjonalne, ale także ciekawie zaprojektowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nowe produkty marki projektowane są z myślą o dopasowaniu do nowoczesnego świata, ale wciąż widoczna jest w nich tradycja, która zdefiniowała firmę.


inspiracje i ciekawostki z naszego bloga

bądź na bieżąco

otrzymuj naszą gazetkę z informacjami o nowościach i promocjach

Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc