KuchniaJadalnia & BarSalonBiuroŁazienkaOsobisteOgródWyprzedażPrezenty
 

Lexon - e8 - zegarek elektroniczny

319,20 zł
poza promocją
399,00 zł

wysyłka
produkt już niedostępny
nr katalogowy
Lexon LM88AO

Wyjątkowy, nowoczesny zegarek elektroniczny o niespotykanym sposobie wyświetlania czasu.

Zegarek może wyświetlać godzinę w systemie 12 i 24-godzinnym.

Na wyświetlaczu znajdują się cztery kolumny po 9 prostokącików. Ilość prostokącików świecących w pierwszej i drugiej kolumnie informuje o godzinie. Ilość prostokącików w trzeciej i czwartej kolumnie informuje o ilości dziesiątek i jedności minut.

Zegarek wyposażony jest dodatkowo w budzik oraz kalendarz.

Pasek zegarka wykonany jest z czarnej gumy a jego długość można dostosować do obwodu nadgarstka.

Zegarek jest wodoodporny.

wymiary 
wyświetlacz3 x 4 cm
wyświetlaczLED czerwony
projektBrieuc du Roscoät
Lexon - e8 - zegarek elektroniczny

recenzje


5 grudnia 2007

Hakerski, designerski zegarek LCD (nie LED), pozbawiony wad bardziej zakręconych japońskich zegarków binarnych/BCD z diodami LED – jest tańszy, łatwiejszy w przyswojeniu i użytkowaniu (czas wyświetla się na stałe) oraz energooszczędny jak zwykły LCD w porównaniu do diodowego LED.

Podobnie jak zwykłe zegarki elektroniczne ma datownik, sekundnik i alarm, więc to co wyróżnia technicznie to wyświetlacz. Nie sprawdzałem go jeszcze w pełnym słońcu ale zdaję sobie sprawę, że jak to bywa z LCD, kontrast nie będzie rewelacyjny. Wyświetlacz jest na żądanie podświetlany przyciskiem.

Czarny pasek estetycznie wyróżnia się od innych zegarków – jest miękki i wygodny, ale dla osób z mniejszym obwodem nadgarstka tak jak moim wymagane jest jego skrócenie, co oznacza rozebranie zapinki i obcięcie zbędnych gumowych segmentów nożem. Nie jest to trudne, a po takim zabiegu pasek będzie miał nadal jednolitą, zwartą linię.

Częścią projektu jest to, że zegarek ma ostre kanty, do czego się trzeba przyzwyczaić. Przyciski są duże co jest akurat wygodne. O tym, że zegarek liczy czas przekonuje (zamiast mrugającego znaku : jak w klasycznych elektronikach), mrugająca pozioma linia oddzielająca pierwsze 5 segmentów od następnych 4. Ułatwia ona też szybkie liczenie segmentów.

Instrukcja m.in. po angielsku jest możliwa do zrozumienia, zegarek przy ustawianiu czytelnie wyświetla tryby, w których się znajduje.

Zegarek jest dostarczony w ciekawym czarnym plastikowym opakowaniu firmowym LEXON. Postawiłem je na biurku i używam jako pojemnika na ołówki.

Polecam produkt osobom, które szukają niebanalnego przedmiotu codziennego użytku, jednak zalecam jako zakup przede wszystkim dla siebie lub ew. po solidnej konsultacji z osobą obdarowywaną, żeby nie było zaskoczenia nietypowym sposobem wyświetlania.

Jarek z Warszawy

zobacz również

inne kategorie, w których znajdziesz ten produkt:

inne z serii Lexon - e8:

Lexon - e8 - zegarek elektroniczny

zielony wyświetlacz

w promocji 319,20 zł
normalnie 399,00 zł
Lexon - e8 - zegar ścienny lub biurkowy

kolor: pomarańczowy; budzik

w promocji 295,20 zł
normalnie 369,00 zł


Moje Konto
zaloguj mnie
nowe konto|przechowalnia||pomoc
Facebook